Školní zahrada - Základní škola Zlín, Mostní

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ZLÍN, MOSTNÍ

Adresa školy:
Mostní 2397
760 01 Zlín

Telefony:
+420 734 682 391
+420 605 086 776

E-maily:
skola@zsp-mostni.cz
skolaprinemocnici@seznam.cz


Školní zahrada

Pěstitelské práce na naší škole

Ukazuje se, že stále více dětí má chybnou představu o okolním světě. Myslí si, že salát spolu s jablky roste někde v supermarketu, brambory se začaly vyskytovat pouze v podobě hranolek a třešně se dají dostat pouze zavřené v plechovce.

Nechceme, aby žáci naší školy měli podobné představy, proto svědomitě plníme pěstitelské práce na školní zahradě.

Naše školní zahrada je kus blízké přírody, která nás dokáže potěšit, něco nového naučit a zároveň nabízí prostor k příjemnému odpočinku.

Slouží jako přírodní učebna, která prostřednictvím tvořivých metod umožňuje žákům získat podvědomí o přírodních zákonitostech prostřednictvím vlastní zkušenosti a prožitku.

Ve výuce má nezastupitelný význam zejména v této době, kdy děti netráví svůj volný čas hrami a pobytem venku v takové míře jako předchozí generace.

V hodinách pěstitelských prací pečujeme o ovocný sad, okrasnou a užitkovou zeleninovou část zahrady.  Tak nám pod rukama v jarním období vyroste lahodný hrášek, mrkev, cibule nebo salát. Na podzim jsou naše svačinky obohaceny jablkem, švestkou či bylinkovým čajem. Jsme rádi, že nám naše školní zahrada nabízí prostor pro uplatnění pracovních dovedností, návyků a stává se možnou oblastí volby povolání.