My a Základní škola Mostní - Základní škola Zlín, Mostní

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ZLÍN, MOSTNÍ

Adresa školy:
Mostní 2397
760 01 Zlín

Telefony:
+420 734 682 391
+420 605 086 776

E-maily:
skola@zsp-mostni.cz
skolaprinemocnici@seznam.cz

My a Základní škola Mostní

Náš třetí syn se choval od předškolních let jinak, než jsme byli zvyklí u našich dvou starších dětí. Neadaptoval se.

Postupem času jsme se dostali k dg. ADHD (těžká forma) + AA. Do vyšetření školní zralosti v SPC jsme byli přesvědčeni,  že syn nastoupí do klasické ZŠ  s asistentkou,  kterou měl už v MŠ.

V SPC Lazy Zlín nám řekli všechny možnosti, které máme ve výběru školního vzdělání našeho syna. Klasická ZŠ, ZŠ Zlín, Mostní, Speciální škola Lazy Zlín a Speciální škola Středová. Speciální pedagožka v SPC byla velmi vstřícná s námi naši situaci probrat ze všech stran. Moc nám to pomohlo. Zvolili jsme cestu větší ,,pohody” jak jsme si to nazvali. Rozhodující pro nás bylo i to, aby se synovi ve škole líbilo a byl tam spokojený.

Domluvili jsme si návštěvu s paní ředitelkou ZŠ Zlín, Mostní. Přijetí bylo milé, synovi se škola líbila, což pro nás bylo rozhodující a zároveň nám „spadl kámen ze srdce”. Všechno bylo tak, jak jsme vlastně vždy chtěli. Aby byl syn spokojený a do školy se těšil. Naše rozhodnutí nás nezklamalo.

Syn je spokojený, do školy se těší a hlavně se s ním pracuje, jak potřebuje. Individuální přístup. Má předměty, jako na jiných ZŠ, jen pracovní tempo je přizpůsobeno těmto dětem. Je zde i družina, kde mají děti možnost pohybu, i na školním hřišti. Za jeden rok ve škole syn udělal veliké pokroky. Před nástupem bylo velice těžké udržet chvíli jeho pozornost, nechtěl vzít tužku do ruky. Nedovedli jsme si představit, že bude ochotně plnit i domácí úkoly, bude bez větších problémů psát písmenka a číst slabiky a slova. V SPC se uvažovalo, že se zkusí základy alespoň hůlkového písma. Po roce píše náš syn psacím písmem. Jsme přesvědčeni, že je to hlavně zásluha přístupu paní učitelky, asistentky a vlastně všech zaměstnanců školy, se kterými se syn potkává. Moc jim touto cestou děkujeme a jsme přesvědčeni, že to tak bude i v budoucnu. Jsme na začátku, psaní, počítání i školní činnosti ho velmi baví a má rád kamarády ve třídě, která je počtem žáků uzpůsobena jejich  potřebám.

Můžeme ZŠ Zlín, Mostní jen doporučit.